Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Naše škola se letos poprvé připojila k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet

Naše škola se letos poprvé připojila k mezinárodní kampani Vlajka pro TibetDatum konání:
10.3.2023

Dne 10. března 2023 si prostřednictvím mezinárodní kampaně „Vlajka pro Tibet” připomínáme již 64. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu, při němž zahynulo na 80 000 Tibeťanů. Statisíce Tibeťanů zemřely v následujících letech ve věznicích, pracovních táborech či během hladomoru. Počet tibetských uprchlíků v exilu dosáhl zhruba 150 000. 
Zapojením  se do akce „Vlajka pro Tibet“ vyvěšením tibetské vlajky na budově naší školy vyjadřujeme symbolickou podporu národu, který jako naše země před rokem 1989 zažil totalitní režim i okupaci. Tibetská vlajka je jedním z nejvýraznějších symbolů, který Tibeťané používají při nenásilných protestech v Tibetu. Jejím vyvěšením riskují až několik let ve vězení.