Taneční obor‎ > ‎Učitelé‎ > ‎

Anita Vahalová

           vahalova@zusnj.cz

        Narozena  28.3.1968 ve Valašském Meziříčí. Od mládí se věnovala tanci a gymnastice. Od 6 let navštěvovala taneční obor LŠU ve Valašském Meziříčí pod vedením vynikající pedagožky Jitky Valachové. Vystudovala Gymnázium ve Valašském Meziříčí a obor Taneční pedagogika na Hudební akademii muzických umění v Praze. Vedle výuky tance v tanečním oboru ZUŠ v Novém Jičíně učila tanec na ZUŠ v Olomouci a ve Frenštátě pod Radhoštěm. Taky vedla taneční kroužek pro neslyšící na ZŠ pro neslyšící ve Valašském Meziříčí. V roce 1996 byla na ročním studijním pobytu v Anglii. Jako učitelka tanečního oboru na ZUŠ Nový Jičín působí od roku 1988. Za svou práci získala řadu ocenění při celostátních soutěžích. Velice ji ovlivnila a obohatila spolupráce s korepetitorem Václavem Ptáčkem.
 
        Žáky vede k samostatnému tanečnímu myšlení a lásce k tanci a umění. Mnoho jejich žákyň pokračuje ve studiu tance na konzer-vatořích a vysokých uměleckých školách. Některé žákyně působí jako učitelky tanečních oborů na základních uměleckých školách (Hana Zapletalová, Zuzana Hubíková)
        Nad rámec výuky organizuje víkendové semináře a se svými studenty se účastní řady  tanečních seminářů a českými i zahraničními lektory (Luhačovice, Bratislava, Klášterec nad Ohří)
 
        V roce 2008 byla zařazena mezi 24 pedagogů, jejichž pedagogická, metodická a choreografická práce významně ovlivnila vývoj dětského scénického tance. Publikaci vydala NIPOS ARTAMA pod názvem " Pět celostátních přehlídek dětských skupin scénického tance Kutná Hora 2004-2008".