Taneční obor‎ > ‎Učitelé‎ > ‎

Hana Zapletalová

            zapletalova@zusnj.cz

            Narozena 4. 10. 1980 v Novém Jičíně. Od mládí se věnuje tanci. Již jako žačka ZUŠ Nový Jičín působí také jako příležitostná choreografka. Od roku 1999 - ihned po absolvování školy - vyučuje na ZUŠ tanec a podílí se či sama vytváří úspěšné choreografie (ocenění na soutěžích MŠMT a přehlídce NIPOS ARTAMA v Kutné Hoře). V letech 1999-2004 vystudovala na Filozofické fakultě Ostravské univerzity učitelství anglického a německého jazyka (Mgr.). Kromě toho roku 2006 úspěšně absolvovala na Hudební akademii múzických umění v Praze obor Taneční pedagogika (BcA.). Vedle výuky tance při tanečním oboru učí angličtinu a němčinu na ZŠ Tyršova Nový Jičín.

            Své žáky se snaží vést k individuálnímu tanečnímu myšlení a ke spoluodpovědnosti za výsledný umělecký tvar a účinek. Nad rámec výuky v ZUŠ organizuje víkendové taneční semináře s progresivními českými a slovenskými tanečníky a choreografy (např. Danielem Račkem) stejně jako týdenní tanečně-experimentální kurzy v Bratislavě či Luhačovicích. Získané a nacvičené taneční vazby a sestavy, jež bývají často výsledkem pracně prohlubované improvizace, pak spolu se svými žáky uplatňuje při originálních kreativních vystoupeních.

            Aktivně se věnuje vysokohorské turistice a trekkingu (Alpy, Skandinávské hory, Balkánská pohoří, Altaj aj.), cykloturistice, běžeckému i sjezdovému lyžování. Zajímá se o alternativní hudbu, divadlo, je nadšenou divačkou nezávislé filmové produkce. Podněty vydobyté ze svých zálib se snaží převést i do své profese (např. výběr hudby či námětu k choreografiím).