Mgr. art. Veronika Machander

veronika.machander@zusnj.cz


Veronika Machander je absolventkou Janáčkovy konzervatoře v Ostravě a bakalářského studia na Fakultě Umění Ostravské univerzity. Magisterské studium završila na VŠMU v Bratislavě ve třídě Prof. Petera Michalici.


Svou houslovou hru dále zdokonalovala studiem  na Mezinárodních mistrovských interpretačních kurzech na JAMU v Brně u prof. Františka Novotného a interpretačních kurzech B. Martinů 
a A. Dvořáka, kde studovala u primária Janáčkova kvarteta Miloše Vacka.

Zúčastnila se multimediálního projektu Sommerscoole v Itálii v roce 2010, v roce 2012 byla vybrána do projektu Internationales Orchesteinstitut  Attergau v Rakousku, který se konal pod patronátem Vídeňské filharmonie za řízení Maestra Bertranda de Billy.

Veronika Machander vystupuje sólově i jako členka komorních ansámblů, pravidelně koncertuje s Pěveckým sdružením  Martinů, s nímž vystoupila mj. v pařížském Louvre. 
S  orchestrem vystoupila na soutěži Concerto Bohemia a na festivalech Pražské Jaro a Janáčkovy Hukvaldy.

Pedagogicky působí v základních uměleckých školách ve Frenštátě pod Radhošťem (od roku 2006) a v Novém Jičíně (od roku 2011).

Metodiku houslové hry studovala na Smyčcových sobotách na Konzervatoři v Brně od roku 2008. Od roku 2012 zde vede Colourstrings semináře pro učitele ZUŠ.

V roce 2012 studovala v Yehudi Menuhin School of Music v Londýně houslovou vyučovací metodu Colourstrings u jejího tvůrce Prof. Gézy Szilvaye. Tuto metodu nyní využívá při výuce svých žáků. Vede metodické semináře pro učitele smyčcových nástrojů na konzervatořích v Brně a v Bratislavě.

  •  2013 absolvovala stáž v kolébce metody Colourstrings v The East Helsinki Music Institute ve Finsku.
  • 2014 Colourstrings certifikaceúroveň 2B, Klagenfurt
  • 2015 absolvovala Colourstrings kurz, CEPIC Madrid v rámci grantu Erasmus+

 

Comments