Hudební obor‎ > ‎Učitelé‎ > ‎

MgA. Pavla Sungová-Vozarová

sungova@zusnj.cz


    Narodila se v Ostravě. Hře na příčnou flétnu se začala věnovat v ZUŠ v Příboře pod vedením Jiřiny Lacné. Ve studiu pokračovala na Konzervatoři v Ostravě ve třídě Mgr. Marcely Šindelové v letech 1989-1995 a na JAMU ve třídě prof. Arnošta Bourka v letech 1995-2000.

      Během studií se zúčastnila řady kurzů a seminářů pod vedením Františka Malotína, Clary Novákové, Roberta Winna, Patricka Galloise a v oblasti historicky poučené interpretace (oboru barokní příčná flétna) kurzů pod vedením Konrada Huntellera a Wilberta Hazelzeta. V letech 1992-1994 účinkovala na Mezinárodních dirigentských kurzech ve Zlíně ve spolupráci s dirigenty Kirkem Trevorem a Tsung Yehem.

       Vystoupila na festivalech Janáčkovy Hukvaldy, Concentus Moravie, Moravský podzim a na mnoha koncertech u nás i v zahraničí (Německo, Rakousko, Holandsko, Francie, Polsko, Itálie).

V Chomutovské hudební soutěži v r. 1997 získala 3. cenu.

      Od roku 2008 se věnuje hře na barokní příčnou flétnu. V témže roce absolvovala roční studium na Akademii staré hudby v Brně pod vedením Jany Semerádové.

V roce 2012 vystoupila sólově s orchestrem Akademie staré hudby při Ústavu hudební vědy FF Masarykovy univerzity v Brně (J. S. Bach - Braniborský koncert č. 5)

V roce 2013 absolvovala  “Mezinárodní letní školu staré hudby” ve Valticích - obor barokní flétna (Martina Bernášková) a “Letní školu barokní hudby” v Holešově - obor barokní flétna (Lucie Dušková) a také hru v barokním orchestru.


Pedagogicky působila v Brně v ZUŠ Vítězslavy Kaprálové (1997-2000) a v Soukromé základní umělecké škole Universum (1999-2000).

V ZUŠ Nový Jičín vyučuje od roku 2004 hru na zobcovou a příčnou flétnu.
Comments