Aktuálně‎ > ‎

Aktuálně: organizační opatření v souvislosti s epidemiologickou situací

přidáno: 6. 7. 2020 0:53, autor: jan machander   [ aktualizováno 11. 6. 2021 2:58 ]

Od pondělí 8. 6. 2021 bude prezenční umožněna výuka v původním rozsahu

 1. skupiny 1 - 10 žáků mohou navštěvovat výuku bez nutnosti testování
 2. větší skupiny mohou žáci navštěvovat s potvrzením o testu či s čestným prohlášením zákonného zástupce, .že žák absolvoval nejdéle před 7  dny test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, který je určen pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití laickou osobou, s negativním výsledkem. 
 3. nebo absolvoval RT-PCR test absolvoval nejdéle před 7 dny RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem.

  VZOR ke stažení ZDE

Při přítomnosti žáků ve škole, případně přítomnosti dalších osob je třeba dodržovat následujících opatření:
 1. žáci a vstupující osoby nevykazují příznaky podezření na onemocnění COVID-19 
 2. žáci mají povinnost nosit ochranu obličeje dle platných nařízení (pro žáky do 15 let včetně  zdravotnickou rouškuod 16 let respirátor) po celou dobu pobytu ve škole
 3. v rámci vzdělávací aktivity, jejíž charakter neumožňuje nošení ochranného prostředku, mohou žáci jej sundat.
 4. všichni zaměstnanci školy a další osoby pohybující se ve škole mají povinnost nosit ochranu obličeje dle platných nařízení po celou dobu pobytu ve škole (respirátor FFP 2 nebo KN95). 
 5. vstup třetích osob (mimo dětí, žáků, studentů nebo účastníků a zaměstnanců) do prostor školy nebo školského zařízení je možný jen v nezbytně nutných případech, s tím, že se omezí kontakt třetích osob s osobami v prostorách školy,
 6. vstup do budovy pro žáky v individuální výuce a individuálních konzultacích bude v následujícím období možný pouze osobním převzetím vyučujícího u hlavního vstupu do budovy - je nezbytně nutné dbát na dodržování hygienických opatření (dezinfekce, mytí rukou, větrání ad.)

Comments